ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1933299
*
nr 193 3299
Spegel
H.112
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 13:30:46
1
100 kr
15/11 16:40:46
2
300 kr
16/11 17:34:00
3
200 kr
16/11 20:06:12
4
300 kr
16/11 20:07:15
4
350 kr
18/11 10:28:52
5
550 kr
18/11 12:16:43
2
500 kr
18/11 12:17:08
2
600 kr
18/11 15:08:28
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 193 3299
Spegel
H.112
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 13:30:46 | 1 | 100 kr |
15/11 16:40:46 | 2 | 300 kr |
16/11 17:34:00 | 3 | 200 kr |
16/11 20:06:12 | 4 | 300 kr |
16/11 20:07:15 | 4 | 350 kr |
18/11 10:28:52 | 5 | 550 kr |
18/11 12:16:43 | 2 | 500 kr |
18/11 12:17:08 | 2 | 600 kr |
18/11 15:08:28 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27